Macedonia Pro Gaming 24/7


Macedonian Pro Gaming 24/7
 
HomePortal*Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

Macedonian Pro Gaming 24/7
Добредојдовте на Macedonian Pro Gaming . Се надеваме дека ке уживате на серверот, а исто така и на форумов. Поздрав Macedonian Team.
Видете ги мислењата без одговор
 Форум ТемиМислења
Последно мислење

Гејминг Зона

 
Нема нови мислења

Правила и однесување на форум

11Саб Фед 19, 2011 9:42 pm
TERMINATOR Основни правила на форумот
Нема нови мислења

Претставување на членови

Ова е место каде што новите членови на форумот би се запознале и претставиле со останатите веќе регистрирани членови.
11Саб Фед 19, 2011 9:45 pm
TERMINATOR Околу претставувањето...
Нема нови мислења

Предлози,пофалби и критики за серверот

Секоја пофалба,предлог и критика ќе ни биде добредојдена и со нивна помош ќе го направиме серверот уште подобар да биде.
00
Нема нови мислења

Help Desk

Доколку имате било каков проблем со вашиот компјутер,игра или ви е потребна помош во врска со сајтот,обратете се тука .
00
Нема нови мислења

Download

Ова е место каде што ќе можете да побарате се што ви е потребно.
00

Macedonian-Pro-Gaming

 
Нема нови мислења

MPG Gaming

Се во врска со нашиот сервер.
33Саб Фед 19, 2011 10:01 pm
TERMINATOR Банирани играчи.

Занимација

 
Нема нови мислења

Спорт

Предлози за натпреварите,трансфери,ваши типови и се останато за спортот.
00
Нема нови мислења

Филм

Омилени филмови,актери,актерки...
00
Нема нови мислења

Музика

Омилени пејачи,пејачки,ваши хитови...
00
Нема нови мислења

СПАМ

Се што не е поврзано со останатите теми можете да го сместите тука.
00

Хардвер

 
Нема нови мислења

Матични плочи

Ова е базата на вашиот компјутер.Што и да правите без матичната не можете :) Пофалете се со вашата.
11Саб Фед 19, 2011 10:11 pm
TERMINATOR Ајде пишете што матични имате.
Нема нови мислења

Процесори

11Саб Фед 19, 2011 10:13 pm
TERMINATOR Вашите процесори...
Нема нови мислења

Графички

11Саб Фед 19, 2011 10:14 pm
TERMINATOR Пишете ги вашите графички.
Нема нови мислења

Гејминг опрема

Да видиме што користите за да играте :)
00

Софтвер

 
Нема нови мислења

Оперативни системи

Се во врска со оперативните системи.
11Саб Фед 19, 2011 10:15 pm
TERMINATOR Кој Windows го користите?
Нема нови мислења

Програми

Се во врска со програмите и нивната намена.
00
Macedonian-PRO-Gaming Empty
Today's active topics
Today's top 20 posters
Overall top 20 posters
Delete the forum cookies
Кој е он-лајн?
Кој е он-лајн?Нашите членови се испратиле точно 10 мислења
Постојат b>78 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е jammihar
In total there is 1 user online :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 1 Гост
Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 21 во Пет Јун 11, 2010 10:01 am

Регистрирани членови: Никој
No users have a birthday today
No users are having a birthday in the upcoming 7 days
Legend : [ Administratori ][ Moderatori ]

Нови мислењаНови мислењаНема нови мислењаНема нови мислења  Форумот е заклученФорумот е заклучен