Macedonia Pro Gaming 24/7
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Macedonia Pro Gaming 24/7

Macedonian Pro Gaming 24/7
 
HomePortal*Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Основни правила на форумот

Go down 
АвторПорака
TERMINATOR
Admin
Admin
TERMINATOR


Број на мислења : 9
Join date : 2011-02-19
Age : 34
Местолокација : Скопје

Основни правила на форумот Empty
ПишувањеПредмет: Основни правила на форумот   Основни правила на форумот I_icon_minitimeСаб Фед 19, 2011 9:42 pm

Секое правило мора да биде испочитувано, во спротивно следи соодветна казна.

Забрането е:

- Секаков вид на рекламирање: рекламирање на друг форум, сајт, сервер и се останато без дозвола од администраторот на
Macedonian Pro Gaming
- Spam, flood, непотребно натрупување на постови (освен во делот на форумот каде што тоа е дозволено - SPAM)
- Навреди од верска, национална, политичка, навивачка и друга побуда
- Инцирање на теми и постови кои се надвор од темата, доколку тоа се случи истите ќе бидат преместени/изменети/избришани
- Пред да отворите нова тема разгледајте малку по претходните страни да не е веќе отворена таква тема. Одвојте си малку време за да го запознаете подобро форумот. Можеби ќе налетате на постари и многу интересни теми кои чекаат на вашите постови и мислења.

Поздрав,
MPG Team.
Вратете се на почетокот Go down
 
Основни правила на форумот
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» Основни правила на серверот.

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Macedonia Pro Gaming 24/7 :: Гејминг Зона :: Правила и однесување на форум-
Отиди до: